+38 067 914 80 08
+38 063 101 83 15
maibezbolu@gmail.com

ПРАКТИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ: для чого жити свідомо?

Наш розум сьогодні переповнений щоденними турботами, а серця просякнуті тривогами. Ми всі шукаємо внутрішнього спокою, миру і гармонії.

Найчастіше ми не в силах зупинити потік щоденних труднощів. Однак, можемо навчитися перебувати в балансі незалежно від того, що відбувається навколо. Адже не обставини впливають на наше внутрішнє благополуччя, а то, як ми реагуємо на те, що відбувається.

Розвиваючи усвідомленість, ми стаємо більш стійкими до факторів, які виводять нас з балансу; свідоме увагу веде до розвитку моральності, любові, доброти, вміння прощати і внутрішнього спокою.

Як вже відомо, вчені довели, що навіть швидкоплинні думки і відчуття можуть надовго залишити слід в нашому мозку.

Всі ми проявляємо турботу про своє тіло, починаючи з того, що уважно ставимося до нашої їжі. Рівно так само і усвідомленість до того, про що ми думаємо і що відчуваємо, здатна запобігти шквалу емоцій, що летять слідом за кожним чинником, що викликає у нас стрес.

Легкою вправою усвідомленості може бути просте пиття чаю або кави. Спробуйте сконцентруватися ТІЛЬКИ на самóму напої протягом однієї хвилини; міркуйте про його температуру, смакові якості, про наявність фруктових нот або ж гіркоти, терпкості, солодощі або кислоту; стежте за відчуттям у роті: чи залишається післясмак та інше … Ви будете здивовані, який вагон думок обрушиться на вас в той же час. Знову і знову ви будете повертати вашу увагу до напою, але, якщо ви ніколи не тренували усвідомленість, ваші думки будуть атакувати вас, намагаючись відвести до тривог, переживань, і прийдешнім завданням сьогоднішнього дня … І це абсолютно нормально! Наш мозок створений для того, щоб переробляти інформацію, аналізувати та вирішувати актуальні проблеми, завдання. Він просто не може «сидіти склавши руки» — адже так нас вчили з самого дитинства, так вкладали день за днем ​​в наші «правила існування на планеті цій».

Як часто ми чули фразу: «зробив діло — гуляй сміло». І саме з цього ми все ще ніяк не можемо зупинитися в дії, а бездіяльність рівна «дармоїдству і марнотратству безцінного часу».

Ми перестали звертати увагу на самих себе; ми перестали дивитися на те, що знаходиться всередині нас, що наповнює і що спустошує; ми не дбаємо про те, щоб бути наповненими; ми часто забуваємо і «забИваємо» на стан не тільки душі, а й тіла.

Як часто ми не в контакті зі своїм тілом? Адже наші думки ведуть нас кудись туди, чого ще не існує або туди, де вже давно зовсім нічого немає. Наше тіло — це якір; якір повернення в «тут і зараз». Просто звернувши увагу на своє дихання, на наш вдих і видих, ми зміщуємо фокус і запускаємо зворотну реакцію тіла, ми немов зупиняємо ту бурю думок, що біжать, як розлючене стадо коней.

Життя — прекрасний дар, а наше завдання — прожити його найкращим способом, не руйнуючи, але щоб будувати себе; не виснажуючи, а піклуючись про своє тіло, дух і душу. Поступаючи так, ви знайдете мир, гармонію і баланс.

Просто будьте чесними по відношенню до себе, не суперечте своїм принципам, дбайте про свої потреби, дозволяйте собі бути в цьому моменті і не поспішайте потрапити в той, якого ще не існує, отже перестаньте повертатися в той, якого вже немає. І, якщо вам сумно, побудьте зі своєю сумом; послухайте, про що вона говорить: можливо, ви десь не почули себе, наступивши на свої потреби, бажання, мрії? А, може, просто відпускаєте, сподіваючись, що смуток, «переживши себе» піде, залишивши спокій ..

І, нарешті, моліться більше. Адже це наймудріша вікова практика проживання всіх емоцій, культивації вдячного серця і емпатійності. Саме під час молитви посилюється кровотік в лобових частках і передньої поясної звивини, що в подальшому і є вашою «Надздібністю» регуляції емоцій (наприклад, гнів) і стресостійкості — мудріше і ефективне прийняття рішень …

І як логічний висновок:

Instead of pressure — PLEASURE. (З англ. «Замість тиску — задоволення»). Замість вимог і упередженості — доброзичливість до себе і насолода цим єдиним моментом, цим даром життя.

INSTEAD OF DOING — BEING (з англ. «Замість» робити «- бути»). Не виснаженість до останньої краплі, а наповненість до країв.

Анкай-Тейлор Джоанна
Лікар психолог. Член ассоціаціі Когнітивно Поведінкових Психотерапевтів України. Майндфулнес орієнтований тренер.